ULTRATUR

ULTRATUR – nowe wyzwanie na biegowej mapie Wielkopolski.

 

Puszcza Zielonka jesienią – taką oprawę ma nowy ultra bieg, na który zapisy są już aktywne: www.ultratur.pl Trzy dystanse od 51 do 14 km oraz towarzyszący imprezie bieg dla najmłodszych mają na celu przybliżenie mieszkańcom  Wielkopolski (i nie tylko) piękna Puszczy Zielonki. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na wykorzystanie legendy o królu i turze w nazwie tego biegowego wyzwania. W 2021 odbyła się I edycja, na kolejny rok już zaplanowano kolejną!

17 października 2021 w malowniczym dworku i sąsiedztwie pól golfowych Oskoma Trzaskowo biegacze ruszyli do pokonania jednego z trzech wybranych dystansów. 14, 26 lub 51 km. Organizatorzy zaprojektowali trasy tak, żeby zabrać wszystkich w najpiękniejsze miejsca Puszczy Zielonki.

Imprezę objął patronatem Wójt Czerwonaka oraz burmistrz Murowanej Gośliny. Wsparcia udzielił także Powiat Poznański. Start i meta, gdzie uczestnicy w strefie finiszera uzupełnią stracone kalorie będzie w malowniczym dworku Oskoma Trzaskowo, który został partnerem imprezy: www.oskomagolf.pl

Ultratur to bieg, w którym najważniejsze będzie czerpanie radości z pokonanego dystansu i napawania się pięknem otaczających krajobrazów. To oczywiście konieczność pokonania samego siebie i swoich słabości – walki z dystansem. Organizatorzy zadbają nie tylko o bezpieczeństwo rywalizacji, ale także optymalnie rozmieszczone punkty odżywcze, czy właściwe oznaczenie trasy. Bieg nawiązuje symboliką do jednej z legend Puszczy Zielonki o królu i turze, choć organizatorzy nie ukrywają, że w tej odsłonie chcieliby odczarować groźnego tura i przedstawić go w bardziej pozytywnym świetle:

http://turystyka.puszcza-zielonka.pl/legendy-puszczy-zielonki/legenda-o-krolu-i-turze/

Biegowi towarzyszyć będzie strefa expo, możliwość nauki gry w golfa czy bieg dla dzieci, który będzie uzupełnieniem tej sportowej niedzieli. Zapraszamy do zapisów: www.ultratur.pl