MUROWANA10

Murowana10 wraca na mapę biegów w regionie.

 

Impreza odbyła  12 września na znanej wszystkim trasie, gdzie do pokonania były2 pętle po 5 km. Bieg został przeprowadzony ulicami miasta na dystansie 10 km i 5 km (dwie i jedna pętla). Trasa posiada atest PZLA i była rozegrana w 3 formatach: 5 km, 10 km i sztafeta 3×5 km. Dodatkowo dla chętnych – odbył się darmowy bieg dla dzieci
z przeszkodami dla Małych Bohaterów. Szczegóły na
www.murowana10.pl

 

Murowana10 to rozpoznawalna marka biegowa na wielkopolskiej mapie imprez – podkreśla Dariusz Urbański, burmistrz Murowanej Gośliny. – Cieszymy się, że impreza wróciła do kalendarza – dodaje.

Imprez sportowych w Murowanej Goślinie nie brakuje, każdy znajdzie zdecydowanie coś dla siebie. To jednak Murowana10 przyciąga rokrocznie najwięcej biegaczek i biegaczy. Organizatorzy przewidzieli dla startujących atrakcyjne pakiety oraz sporo dodatkowych atrakcji.

–  Chcemy, żeby bieg poza rywalizacją sportową był także festynem tak dla przyjezdnych, jak i dla mieszkańców –  mówi Damian Dubina, kierownik Biura Komunikacji Społecznej. – Zaplanowaliśmy foodtrucki, strefy aktywności a przede wszystkim nieodpłatny bieg dla dzieci z przeszkodami. Każdy maluch dostanie prawdziwy pakiet startowy i medal na mecie. Rywalizacja odbyła się w formule „dla zabawy”, czyli każdy wygrywa – dodaje.

Trasa biegu to sprawdzony i wymagający odcinek z kilkoma podbiegami i szybkimi prostymi: ulicą Mściszewską ze startem i metą przy stadionie, Wodną, Poznańską, Długą, Kutrzeby z powrotem do Mściszewskiej. Oprócz dystansu 10 km (2 pętle), będzie dystans 5 km (1 pętla) a także sztafeta 3 x 5 km. Szczegółowe mapki przebiegu tras oraz zapisy znajdują się na stronie:

www.murowana10.pl

 

Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czeka wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, miasteczko zawodów z infrastrukturą  i wiele innych. To wszystko czyni wydarzenie unikalnym w skali kraju.

Murowana10 startuje o 10:30, utrudnienia w ruchu potrwają maksymalnie 2 godziny. Mali Bohaterowie i pozostałe atrakcje odbędą się na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Mściszewskiej. Bieg dla dzieci startuje o 13 na terenie stadionu. Zapisy na wszystkie biegi pod linkiem: www.murowana10.pl